Top
+90 532 706 5284
Kayseri

Autodesk 3DS Max

Peyzaj tasarımı bölümünde de dahil olmak üzere her türlü 3D bilgisayar grafik ve animasyonunu oluşturmak için eksiksiz bir programdır. Bu program yüksek sınıf profesyoneller için tasarlanmıştır. Mimarlar ve mühendislerin her zaman ilk tercihidir.

3DS Max benzer programlar arasında dünya lideri olarak görülüyor. 3DS Max'in geniş işlevselliği, Sıfırdan gerçekçiliğe kadar en detaylı biçimde çizimlere olanak sağlayan programdır.

Güçlü efect seçenekleri ile tasarlanmıştır. Tasarım ve modellemede geniş seçenekleri olup, Çizim kalitesinde görsellerin renkleri, ışık yansımalarına kadar eksiksiz bir şekilde kullanış sağlamaktadır. Animasyon çizimleri, Mimarlar, Mühendisler tarafından en kullanışlı seçilmesinin sebebi kısıtlama olmaması ile istediğini her tasarıma olanak sağlamasıdır.

Sonuç: yüksek profesyoneller için tasarlanmış dünyanın en iyi komplekslerinden biridir. Modelleme imkanları (dinamikler dahil) neredeyse sınırsızdır.

Sketchup

Arayüzü diğer çizim programları kadar karmaşık olmayan, basit ama etkili bir 3D programdır. Sketchup kullanıcılarının büyük bir yoğunluğu mimarlar ve mühendislerdir olarak 3d ve 2d tasarım işleri ile uğraşan büyük bir kitleye sahip olmasının nedeni ise yüksek bir bilgisayar donanım sistem gereksinimin istemeyişidir.

Aynı zamanda modeller üzerindeki hamur gibi oynama yeteneği sayesinde mimari modelleri sürekli değiştirip revizyon yapabilirsiniz.

SketchUp, mimarlara, tasarımcılara, inşaatçılara ve mühendislere fikirlerini taslak oluşturma, modelleme ve gerçeğe dönüştürme araçları sunar. SketchUp Free, SketchUp Pro'nun ücretsiz, web tabanlı sürümüdür. SketchUp Free ile kullanıcılar herhangi bir web tarayıcısında 3D olarak çizim yapabilir. Ayrıca, çözüm, SketchUp ücretsiz dosyalarının inşaat sektörü için özel olarak tasarlanmış bir proje yönetimi ve işbirliği çözümü olan CAD proje yönetim aracı Trimble Connect ile paylaşılmasını ve işbirliği yapmasını sağlar . Peyzaj tasarımcıları, ilk modellerini boyut ve bağlam dolu tasarım dosyalarına dönüştürmek için SketchUp Free'den yararlanabilir..

Başka programlarda tasarlanmış 3d görselleri kolaylıkla ekleye bilir ve ölçeklendirme işlemilerinizden sonra kolaylıkla program içersinde hazır 3 boyutlu görselliri kullana bilirsiniz.

Realtime Landscaping

Realtime Landscaping en kullanışlı programlar arasında yer almaktadır. Tüm modeller hazır bir biçimde seçim yaparak kolaylıkla oluşturala biliyor. Hazırda olan bütün modelleri kullanımdan ziyade zaman tasarrufuda sağlıyor. Örn: Ev çizmenize gerek yok, yol, kaldırım, havuz, bahçe mobilyaları, bitkiler, sulama, doğal taşlar gibi aklınıza gelebilecek peyzaj tasarımda kullanılan bütün ürünler programın içinde hazır olarak barındırılıyor. Geniş nesneler ve bitkiler seçenekleri fazlasıyla talepleri karşılıyor.

Özellikle 2d tasarımda en kolay ve en verimli zamanlayıcı olarak tercih edebileceğiniz kullanışlı programdır.

Kullanım kolaylığı açısından ve zaman kazanımı için en ideal programlar arasında yer almaktadır.

Pro Landscape

PRO Landscape HOME , yeniden geliştirmek istediğiniz alanın fotoğraflarını çekmek için bir telefon veya tablet kullanarak başlayan peyzaj tasarımına ilginç bir yaklaşıma sahiptir. Görüntüyü bir başlangıç noktası olarak kullanarak, bitkiler, çimen, malç, döşeme taşları, mobilyalar ve daha fazlası yerleştirilebilir Bu ürün, uygulama içi satın alımlarla finanse edilmektedir. Ürünü indirmek ve yüklemek ücretsizdir, ancak genişletilmiş bitki, döşeme, vb. Kütüphanesine erişim için ödeme yaparsınız.

Ayrıca reklamları vardır ve bunlar sizi yerel peyzaj hizmetine ve satıcılara yönlendirebilir. Bunlar yararlıdır, ancak serbest bitkilerin seçimi çok sınırlıdır ve kullanıcının coğrafi konumu ve bahçelerini dikkate almaz. PRO Landscape HOME, peyzaj fikirlerini keşfetmek için çok temel bir üründür. Bir peyzaj alanının takip etmesi için planlar veya ayrıntılı talimatlar üretmek istiyorsanız, bu muhtemelen bir araç değildir.

Android ve İos İşletim Sistemlerindeki Mobil Uygulamadır

Solid Iris Kerkythea

Kerkythea, kullanıcıların mimari modeller ve resimler oluşturması için tam bir aşamalandırma uygulaması sağlayan ücretsiz, açık kaynaklı bir oluşturma yazılımıdır. SketchUp için güçlü bir eklenti olarak geliştirilmiştir. Korfu, hem yazılım uzmanları hem de eğitim enstitüleri tarafından kullanılabilir, çünkü kullanıcıların yazılım lisansı için herhangi bir para harcamalarına gerek yoktur.

Oluşturma için tek bir arayüz sağlar. Global aydınlatma işleme motoru Malzemelerin, bitkilerin, çevre görüntülerinin bir havuzunu sunar

Lands Design

Lands Design, 90 günde bir yeni bir beta sürümü yayınlayan, geri bildirim alan ve özellikleri güncelleyen ve hataları düzelten ücretsiz bir yazılımdır. Lands Design, 3D modelleme aracı için bir peyzaj tasarım eklentisidir Rhino . Lands Design ile peyzaj tasarımcıları, müşterilere nihai manzarayı daha iyi temsil etmek için gerçekçi 3D görüntüler, sanal turlar oluşturabilir ve büyük bitki, ağaç ve kentsel mobilya kütüphanelerinden yararlanabilir.

Bitki türleri için geniş veritabanı, Serbest biçimli peyzaj modellemesi, Sanal tur yaratıcısı, Düzenleme aracı, AutoCAD dosya desteği

DreamPlan

İncelemeye değer bir başka harika ücretsiz peyzaj tasarım yazılımı DreamPlan. Kolay kullanımı ve kullanışlı tasarım araçları nedeniyle, acemiler bunu hemen rahatlıkla kullanabilirler. Sadece peyzaj ve bahçe tasarımı için değil, aynı zamanda iç mekan, oda, ev ve kat planı tasarımı ve yeniden modelleme yeteneğine de sahiptir. Havuz, güverte, bahçe, arka bahçe ve daha birçok model oluşturmak için kullanılabilir.

Açık peyzaj alanları ile uğraşırken, DreamPlan üzerlerine nesneler koymaktan daha fazlasını yapabilir. Aslında arazinin kendisini yeniden şekillendirebilir. Tasarımınızın uygun gördüğü şekilde araziyi düzleştirebilir, yükseltebilir veya bunlara basabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu peyzaj tasarım aracı 3D görünümündeyken ızgara çizgilerini de görüntüler. Bu çoğunlukla bir şeyin (duvarlar, nesneler, odalar vb.) Mevcut alana sığıp sığmayacağını kolayca belirlemek için kullanışlıdır.

Hayalinizdeki ev için zaten bir kat planınız var mı? Harika! Sadece görüntüleri sisteme aktarın ve 3B modele dönüştürmesini bekleyin. Dönüştürülen model, elbette gerekirse sistemde güncellenebilir. Ayrıca, dış mekan yaşam alanını iyileştirmek için kullanılabilecek ek içerik elde etmek için genişletme paketleri indirilebilir.

Profesyoneller ve yeni başlayanlar için ideal bir kolay kullanımlı araçtır.

Garden Planner

nesneleri, binaları, bitkileri ve ağaçları düzenlemek için bir sürükle ve bırak arayüzü kullanan basit ve kullanımı kolay bir peyzaj ve bahçe tasarım aracıdır. Bu uygulama 1.200'den fazla nesne ve bitki sembolleri arasından seçim yapabileceğiniz bir kütüphaneye sahiptir. Bunlar özelleştirilebilir, böylece stillerini, renklerini ve boyutlarını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu sayede, peyzajınız için neredeyse tüm nesneleri veya bitkileri temsil edebilirsiniz. Bu araç ile birkaç dakika içinde istediğiniz bahçe düzenini oluşturabilirsiniz.

Uygulamanın en son sürümü artık planları yalnızca genel bir 2B görünüm yerine 3B olarak görüntüleme özelliğini içeriyor. Ayrıca, Bahçe Planlayıcısı, bahçenizde 3D olarak dolaşabileceğiniz yeni ve hala geliştirilmekte (ancak kullanılabilir) bir özelliğe sahiptir. Bahsetmeye değer başka bir özellik, sebzeleriniz ve bitkileriniz için dikim yataklarının düzenini kolayca oluşturmak için basit bir ızgara kullanan Sebze Yama Oluşturucu'dur.

İşiniz bittiğinde, bahçenizde kullanılan tüm nesnelerin bir listesi de dahil olmak üzere planı yazdırabilirsiniz. Ayrıca listedeki öğeleri plan üzerinde gösterilen nesnelerle eşleştirebilen kodlanmış bir sistem kullanır. Bu şekilde, listedeki her bir öğenin mizanpajınıza nerede yerleştirildiğini kolayca bilirsiniz.

Geniş nesne ve bitki kütüphanesine sahip, Kolay kullanım ve Sanal Tur