Top
+90 532 706 5284
Kayseri
30Arl

Kendi Giflerinizi Nasıl İnstagram ve Facebook Hikaylerde Paylaşılır ve Yüklenir

Solmaz Tarım Peyzaj

Firmamiz zirai alt yapılı olması ile birlikte görsel sanatlar bölümü üniversite eğitiminede sahiptir. Kendi firmamiza reklamlar ve sosyal medya kullanımı olarak önem vermekteyiz ve bu göstermiş olduğumuz önemlerden bir önemli ayrıntılarıda sizlerle paylaşmak istedik. Solmaz Tarim Peyzaj firmamizin logosu ve animasyonu Facebook ve İnstagram'da hikayeler kısmında yayınlanmatadır. Sizde kendi firmanızı ve logonuzu sosyal medya hikayelerde yer almasını istiyorsanız nasıl yapacağınızı ve giphy.com a nasıl yükleyerek instagram ve facebook'da logolarınızın hareketli animasyonlarızı hikayelerinizde gözükeceğini aşşağıda görsel olarak sizlere anlattık.

Video Olarak İzlemek İçin Tıklayın

Facebook ve İnstagram Hikayelerde Kendi Gif ( Animasyonlarımızı ) Ekleme ve Paylaşma

Bildiğimiz gibi Facebook ve İnstagram animasyon ve gifler www.giphy.com alt yapısını kullanıyor.

*Öncelikle hazırlanmış veya tasarımı bitmiş giflerimizi oluşturuyoruz.

*www.giphy.com adresine girerek kullanıcı profili oluşturuyoruz. Profilinizi oluştururken mail adresinizi varsa firmanızın web site uzantılı mail adresi o şekilde kayıt oluşturun. ( ÖRN: info@solmaztarim.com )

*Burada ayarlar kısmında sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız önemli. Özellikle sizden istenilen bilgiler içerisinde firmanıza yani sizden tanıtım metni istiyor. Buraya Firmanızın veya Kendinizi tanıtan ingilizce bir metin olarak tanıtım metnini oluşturun.

*En az 5 adet gif yüklenemiz gerekmektedir. Yükleyeceğiniz gifler arka planı transparan ise HİKAYELER kısmında yer alır. Transparan olmayan Animasyonlarınız ise Facebook'da gönderi altı yorumlarda paylaşım alanında gözükecektir.

*Giflerimizi giphy.com'un sağ üst köşesinde "upload" kısmına tıklayarak yükleme işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Yüklerken "#" istiyor yani gif aramada ne yazdığımızda çıkması gerektiğine dikkat etmemiz gerekiyor. Burada ingilizce alfabe kullanmamız gerekmektedir. (ÖRN: #solmaz #solmaz tarim )

Giflerimizi yükledik ve şimdi yapmamız gereken içerik üretici başvurusu yapmak.

www.giphy.com/apply sayfasını ziyaret ediyoruz ve orada sizden istenilen bilgileri yine eksiksiz bir şekilde dolduruyoruz.

Gif ve Animasyonlarımızın Facebook veya İnstagram Hikayelerinde gösterimi için bütün aşamaları geçtiğimizi düşünerek giphy.com/apply de yaptığımız başvurumuz değerlendirmeye alınıyor ve bu değerlendirme süreçlerinde sizden istenilen bilgiler dolayısıyla web siteniz veya sosyal medya uzantılı profil sayfalarınız ziyaret edilerek değerlendirmeye alınıyor. ( Web sitenizdeki Logonuz, Sektörel veya Kişisel Bilgileriniz Burada Dikkate Alınıyor )

Firmanız adına oluşturduğunuz giphy profili onaydan geçtiği zaman başka bir firma adına buradan gif veya animasyon yüklemenizi önermiyoruz.

Arka Planı Transparan Olmayan Gifler Hikaye Kısmında Yer Almaz. Adım Adım Üyelikden Başlayarak Kendi Gif ve Animasyonlarınızı Şirket Logonuzu İnstagram ve Facebook Hikayeler Kısmında Yer Almasını Sağlayarak Paylaşımlarınızı Nasıl Yapabileceğiniz Adım Adım Anlattık.

Video Olarak İzlemek İçin Tıklayın